مترور : نخستین تارنمای متره برآورد و اصول حاکم بر پیمان در ایران
جستارهای مهندس مترور جعفرزاده

09038381937  تلفن ، @metror کانال تلگرام 

www.metror.ir
Menu

کتاب و جزوه های مترور

بانک مرکزی با بلاغ بخشنامه 255755 در تاریخ 14 آبان 1396 ،  دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه های بانکی(ریالی) بانک مرکزی را صادر و به مدیران عامل کلیه بانک‌های دولتی و غیر دولتی (به استثنای بانک های قرض الحسنه ) ، پست بانک ، موسسات اعتباری غیر بانکی و بانک مشترک ایران - ونزوئلا ابلاغ کرد.

اين دستورالعمل 3 ماه پس از تاريخ ابلاغ لازم الاجرا مي باشد.

بنظر مي رسد با توجه به تمامي فوايدي كه اجرايي شدن اين بخشنامه در مورد ضمانت نامه هاي بانكي و كاهش ادعا براي طرفين پيمان و ذينفعان درپي خواهد داشت ، بايد به هزينه هاي اجرايي شدن آن كه بر دوش طرفين پيمان به ويژه در بحث هزينه هاي بالاسري براي پيمانكار ايجاد مي‌نمايد نيز توجه كافي مبذول نمود.

اينجانب با اجرايي شدن اين دستورالعمل ، به قطع ، تاثيرات آن در بحث هزينه هاي بالاسري را در ويرايش بعدي كتاب ضريب بالاسري مورد توجه قرار داده و مقدار تاثيرآن در هزينه هاي بالاسري را در آناليز هاي مربوطه اعمال و منتشر خواهم نمود.

اميد است نتايج مثبت حاصل از اجراي اين دستورالعمل ، هزينه هاي حاصل از آن را تحت الشعاع قراردهد همچنين در كاهش هزينه هاي پيدا و پنهان پيمان ها كه حاصل از مسكوت بودن قوانين در اين زمينه بوده و به ويژه به ايجاد ادعا و كليم مي انجاميد را از ميان بردارد.

( دستورالعمل جهت مطالعه كاربران محترم سايت پيوست گرديد ).
اصلاح بخشنامه قبلی (‌بخشنامه قبلی به شماره 93/94647 مورخ 10 تيرماه 1393 بود )

پیوست ها
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (255755_Nazer_Bar_Zemanat_B_96.pdf)دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه‌های بانکیبخشنامه شماره 255755 سال 1396384 kB1509

آسان پرداز

براي پرداخت  صورتحساب های متفرقه یا خریدهای بدون ثبت نام  ، مبلغ را به کارت زیر واریز نماييد :
پس از پرداخت وجه ، کدرهگیری و نام محصول‌را به شماره 09038381937 پیامک ، تلگرام یا واتس اپ نمایید.

https://metror.ir/shop/Payment.php
شماره کارت جهت واریز مستقیم : کانال تلگرامی مترور
ورود و برون رفت

درود بر شما

Register